У музеї Шептицького презентували "Святині Княжої України"


Як розповіли Гал-інфо у прес-службі ЛОДА, сьогодні, 3 жовтня, у Національному музеї імені Андрея Шептицького, відбулась презентація монографічного альбому ʺСвятині Княжої Україниʺ.

Автори праці — Андрій Комарницький та Богдан Зятик. Об этом сообщает novostink.in.ua со ссылкой на СМИ.

Участь у презентації взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

ʺСьогодні ми говоримо про українське, про наше, про те, за що воювали наші діти, прадіди, сьогодні воюють хлопці та чоловіки на Сході, сьогодні ми захищаємо своє. Ми – мудра та сильна європейська нація й історія, яка в нас є — унікальна. Книга, яку сьогодні презентують автори, на мою думку, мала б бути у кожній українській родині. Це праця з якої ми можемо черпати перлини мудрості, адже людина, яка знає свою історію, шанує та береже здобуток дідів, прадідів і примножує його, розуміє і мудро будує своє майбутнєʺ, — зазначив Іван Собко.

Альбом ʺСвятині Княжої Україниʺ знайомить з національними реліквіями Княжої України (Київської Руси) – монументальним мистецтвом, книжною мініатюрою та іконописом, мощами, – які дійшли до нашого часу та які формують цілісне бачення києво-руської сакральної традиції Х – ХІІІ ст.

Видання є наслідком наукового дослідження святинь домонгольського періоду, яке зробили українські мистецтвознавці впродовж останніх десятиліть. Автори по-новому осмислюють весь сакральний спадок Київської Руси, відходячи від хибних стереотипів щодо нього як неукраїнського набутку.

В альбомі простежено долю пам’яток києво-руського періоду від їхнього створення до сьогоднішнього місця знаходження, подано опис святинь та окреслено їхнє мистецьке та духовне значення в українській культурі.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у домі Грушевських презентують проект доповненої реальності.


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/u_muzei_sheptytskogo_prezentuvaly_svyatyni_knyazhoi_ukrainy_327607.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя